Представництво Європейського Союзу в Україні провело 17 листопада у Житомирі дискусію “Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність?”. Сам захід спеціально організували у дитячому садочку №63, який утеплили за європейськими стандартами за грантові гроші уряду Німеччини. Тому усі півсотні присутніх на дискусії гостей змогли обговорити значущі та часом болючі питання безпосередньо у місці, яке є прикладом енергоефективності.
“Житомир – це перше місто, в яке ми приїхали з такою дискусією. Ми вирішили розпочати з центру, з міст, які близько до Києва. Потім також поїдемо й іншими містами України”, – сказала радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова.
Заступник директора департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Борис Пахолюк розповів, що Житомир залучив великі кошти закордонних кредиторів та грантові кошти на енергоефективні програми.
“У 2012 році ми почали звертатися до міжнародних кредиторів та донорів, аби отримати наступне фінансування. Станом на 2016 рік ми маємо 65 мільйонів євро законтрактованих грошей на розвиток та реконструкцію теплових мереж, системи водопостачання та водовідведення, на утеплення дошкільних навчальних закладів та шкіл”, – розповів Борис Пахолюк.
Участь у дискусії також взяли заступник директора КП “Житомиртеплокомуненерго” Павло Сергійчук, експертка проекту IFC “Енергоефективність в житловому секторі України”, голова ОСББ “Новий Бульвар 7” Оксана Рафальська, експерт з енергоефективних технологій, директор ТОВ “Магія комфорту” Віталій Покляченко та жителі Житомира. Модерувала ж дискусію голова правління Фонду громади Житомира Жанна Соловйова, яка з червня по жовтень 2016 року була задіяна у якості експертки до проекту “Інтегрований розвиток міст України”, що здійснюється за підтримки компанії “Німецьке Товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ”.
Під час дискусії активно обговорювали альтернативне опалювання, утеплення будинків та квартир, зростання вартості комунальних послуг, у тому числі й з опалення. Участь у дискусії також взяли й наймолодші житомиряни – свій проект по альтернативному опаленню представили учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №30.
“У нас є водойма, заповнена сіллю. І концентрація солі буде збільшувати з глибиною. Саме через це на дні водойми буде накопичуватися велика кількість теплоти. Ми хочемо використовувати це тепло для опалення приміщень, забезпечення їх гарячою водою та електроенергією”, – сказала учениця Надія Матюк.
Молоді винахідники якраз шукають підтримки у влади та бізнесменів, аби реалізувати пілотний проект. Тому саме ця дискусія стала для них дуже корисною, аби їх почули саме ті, хто може допомогти.
Дискусійний клуб провели у рамках інформаційного проекту “ЄС: вибір української молоді”, який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.