Новини

Німецька, голландська, швейцарська та італійська міжнародні грантові програми розвитку бізнесу були представлені 15 червня 2016 року у Житомирі під час зустрічі, організованої Фондом громади Житомира у співпраці із департаментом економічного розвитку Житомирської міської ради і Торгово-промисловою палатою України.

Участь у заході взяли представники бізнесу, навчальних закладів, банківських установ, представники органів місцевого самоврядування та місцевої влади, журналісти.

Тема зустрічі: «Програми Senior Expert різних Європейських країн – ефективний інструмент розвитку українського бізнесу. Як скористатися грантовою програмою?»

В ході зустрічі спікери ознайомили представників бізнесу, установ та організацій Житомира і області з можливостями, які надають програми міжнародної підтримки, а також надали покрокові інструкції щодо участі у таких міжнародних програмах. В ході зустрічі учасники мали змогу отримати детальну інформацію щодо роботи програм, особливостей реалізації у розрізі сфери діяльності підприємств, установ, організацій.

Загалом зустріч пройшла жваво та насичено. Важливою складовою заходу було спілкування із учасниками, які вже мали досвід реалізації подібних програм. Свій досвід, зокрема, представили житомирські компанії – «Веліста», «Домотроніка» та інші.

«Програми Senior Expert – це хороша можливість для українського бізнесу залучати експертів із-за кордону на дуже вигідних умовах. Програми Senior Expert залучають старших за віком фахівців, які перебувають на пенсії і мають змогу інвестувати свій час та ділитися власним досвідом і напрацюваннями» – розповіла Жанна Соловйова, голова правління Фонду громади Житомира.

Сухомлин

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин у своєму вітальному слові до учасників заходу зробив акцент на важливості реалізації подібних міжнародних програм у Житомирі, причому не лише для бізнесу, але й для комунальних підприємств і для муніципалітету в цілому.

Мартин Ройтер

Мартін Ройтер, представник програми SES при Торгово-промисловій палаті України (м. Київ) зупинився на основних спільних та відмінних рисах, представлених на заході грантових програмах та зауважив: «Заявником на участь у програмах можуть бути підприємства, установи та організації будь-якої форми власності, зареєстровані в Україні. І важливо, що програми не працюють із військовими та політичними організаціями». Мартін Ройтер навів також приклади.

Трачук Юрий

Юрій Трачук, локальний представник PUM в Україні (м. Рівне) підкреслив: «Програми PUM, на відміну від німецьких та швейцарських грантових програм, мають змогу запрошувати експертів на короткострокові візити – 7-14 днів. Окрім того, участь у програмі передбачає зворотні візити заявників до Нідерландів».

Ирина Ковтун

«Швейцарська програма SwissContact має величезний досвід роботи із представниками готельного та ресторанного бізнесу, а також із муніципалітетами», – розповіла Ірина Ковтун, координатор програм в Україні Swisscontact Senior Experts Corps і Volontari Senior Professionali (м. Харків). Пані Ірина також звернула увагу учасників заходу на італійську експертну програму VSP, яка тільки розпочинає свою роботу в Україні.

Юрий Покляченко

Віталій Покляченко, директор ТОВ “Магія комфорту” (м. Житомир) поділився досвідом співпраці із експертом із Нідерландів, який допомагав його підприємству і приїздив до Житомира за програмою PUM.

Про програми Senior Expert детально => ISEP UA Zhitomir_презентация

Довідка:

«Senior Experten Service» (Служба Старших Експертів, SES) – це фонд німецької економіки, який за допомогою залучення німецьких експертів сприяє у становленні економіки, освіти і соціальної сфери у багатьох країнах світу. 

«PUM» (Досвідчені Експерти із Нідерландів) – некомерційна організація, фінансована Урядом і Союзом Підприємців Голландії, що надсилає голландських експертів, які консультують українські компанії, виступають ініціаторами змін в культурі підприємницької діяльності, допомагають у визначенні «больових точок» компаній і підказують варіанти вирішення проблем.

«SWISSCONTACT» (Швейцарський Корпус Експертів)  благодійна агенція, яка підтримує приватні, державні та добровільні організації. Місія діяльності – надання  підтримки організаціям, що працюють в площині подолання кризи через економічний та соціальний розвиток.

«VOLONTARI SENIOR PROFESSIONALI»італійська програма професійної підтримки бізнесу.