Новини
Освоїли вимоги до бізнес-планів та мають шанс отримати грант від ЄС на самозайнятість

“Чотири дні, дві групи, нові знайомства, маса вражень, корисної інформації та готовність до підготовки своїх власних бізнес концепцій,”– саме так учасники проекту із розвитку самозайнятості узагальнили свою участь у тренінгових модулях, спрямованих на отримання навичок та умінь із бізнес-планування. Далі на наших учасників чекає написання та захист бізнес-планів, а у разі успішного захисту – закупівля та отримання обладнання на суму 650 євро.
Тренінгові модулі нашого нового проекту із розвитку самозайнятості для перших 52 учасників пройшли з 8 по 11 березня 2017 року на базі Житомирського обласного центру зайнятості. Участь у тренінгах взяли внутрішньо переміщені особи, учасники АТО, житомиряни та мешканці Житомирської області. При відборі учасників важливу увагу було приділено уразливим категоріям населення (багатодітні батьки, мами-одиначки, люди із інвалідністю, наявність в родині рідних та близьких із хронічними захворюваннями та/або інвалідністю тощо).
Тренінгове навчання є першим етапом проекту “Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні”, який здійснюється Фондом громади Житомира у співпраці із Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу.
На участь у даному проекті подали заявки 295 осіб, з яких на напрямок “самозайнятість” максимально можна було запросити 60 осіб. Ще дві групи учасників (максимум 60 осіб) пройдуть навчання із бізнес-планування за напрямком “мікропідприємництво”.
“Житомирська область є першою із 16-ти областей, де розпочався проект “Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні”, – під час тренінгів розповів Максим Осаволюк, координатор проекту, спеціаліст Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні. Пан Максим зупинився також детально на цілях та завданнях проекту, розповів про основні вимоги і критерії відбору учасників проекту.
“На тренінговому модулі учасники опрацьовують власні бізнес-ідеї, розбирають маркетингові стратегії, знайомляться з інструментами вивчення ринку, розраховують собівартість, постійні та змінні витрати, визначають точку беззбитковості тощо. Головне завдання тренінгового модулю – допомогти учасникам проекту підготувати свої бізнес-плани відповідно до вимог та критеріїв Міжнародної організації з міграції в Україні та ЄС, – розповідає Жанна Соловйова, бізнес-тренер проекту, голова правління Фонду громади Житомира.
Після завершення тренінгових модулів усі учасники отримали сертифікати. Захист бізнес-планів заплановано на 27-28 березня 2017 року.
Бажаємо натхнення нашим учасникам у підготовці та захисті бізнес-планів!
Група №1, 08-09 березня 2017 р.
група №2, 10-11 березня 2017 р.